Straipsniai

Apie kelionę po Lietuvos pilis ir dvarus

2024 02 01

Lietuvos pilių ir dvarų asociacija vaizdo siužetu dalinasi mintimis apie praėjusių metų kelionių projektą „Pažinkime Lietuvos dvarus“.

Projekte „Pažinkime Lietuvos dvarus“ dalyvavo: Biržų, Medininkų, Tauragės, Panemunės, Trakų salos ir Trakų pusiasalio pilys, Alantos, Abromiškių, Antašavos, Aristavėlės, Aukštosios Fredos, Bistrampolio, Burbiškio, Hugo Šojaus, Ilzenbergo, Jurbarko, Kelmės, Kuršėnų, Lipliūnų, Liubavo, Markučių, Paežerių, Paliesiaus, Plungės, Renavo, Rokiškio, Tuskulėnų ir Verkių dvarai, Siručio rūmai.

„Įgytos žinios ir patyrimai lankantis pilyse ir dvaruose, prisiminimai ir įspūdžiai išliks ilgam, ir tai savotiška dovana juos pažįstantiems.“ – sakė Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos prezidentas Gintaras Karosas sveikindamas aktyviausius keliautojus.Keliautojai džiaugiasi ne tik naujais įspūdžiais, bet ir pažintimi su kultūros paveldą puoselėjančiais žmonėmis, besiimančiais iniciatyvos ir atsakomybės, siunčia jiems nuoširdžius linkėjimus, kartu skleidžia supratimą apie dvarų paveldo išsaugojimo misijos reikšmingumą. Pasak keliautojo, „vis dėlto išlaikyti dvarus, kad ir renovuotus, restauruotus, tai yra didelis darbas“.