Straipsniai

Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos konferencijos „Meistrystė dvaruose“ akimirkos

2023 11 12

Šių metų lapkričio 10 d. Kuršėnų dvare vyko Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos organizuojama konferencija „Meistrystė dvaruose“, kurioje ekspertai, savo sričių žinovai supažindino ir su senosios meistrystės išmintimi, ir su naujausiomis šiuolaikinėmis paveldo išsaugojimo ir atkūrimo technologinėmis galimybėmis. Konferencijoje dalyvavo gausus būrys tyrėjų, praktikų, dvarų paveldo savininkų, valdytojų ir entuziastų besidominčių šia tema.

Kuršėnų dvaras – vienas iš išskirtinių medinės architektūros dvarų Lietuvoje. Renginio dalyviai turėjo galimybę iš arti pažinti istorinio pastato architektūrą, aplinką, menines vertybes, susipažinti su dvarą saugant ir puoselėjant taikytomis žiniomis, technikomis.

Lietuvos pilių ir dvarų asociacija įgyvendindama projektą „Meistrystė dvaruose: pažinti, kad būtų išsaugota“, kurį iš dalies finansuoja Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos siekia prisidėti prie didesnio kultūros paveldo pažinimo, visuomenės supratimo, žavėjimosi šiuo paveldu ir noro jį išsaugoti, giliau pažinti ilgus šimtmečius kuriant dvarus panaudotą išmintį, žinias, įgūdžius ir technologijas.

Nuoširdžiai dėkojame Kuršėnų dvaro šeimininkams Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro direktorei Birutei Poškienei  ir komandai už svetingumą!

V. Lukono ir Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos fotografijos 

Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos projektą „Meistrystė dvaruose: pažinti, kad būtų išsaugota“ iš dalies finansuoja Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos.