Straipsniai

Pražystantis pavasaris ir šventinės kovo dienos Lietuvos pilyse ir dvaruose

2025 03 08

Alantos dvare vyksta ilgalaikė Prof. Juozo Galkaus „RADVILIANA“ – kunigaikščių Radvilų portretų paroda.

Aristavėlės dvare, Lietuvos etnografinis muziejuje, ekspozicijos žiemos sezonui uždarytos, lankomasi kaip parke. Kovo 11 d. nuo 12 val. Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną kviečiama švęsti Lietuvos etnografijos muziejuje. Čia lauks autorinė Vytauto Aleksandro Markevičiaus edukacija „Kelias į Kovo 11-ąją, „Paukščio pynimo“ dirbtuvėles, veiks paroda „Antras šansas“ (kūrybiškumo, išradingumo bei tvarumo pavyzdžiai), sušilti pakvies arbatinė.

Aštriosios Kirsnos dvare kovo 8 ir kovo 22 d. 15 val. vyks „shared plates“ maisto patirtys. Rezervacija dvare apsistojusiems svečiams žinute arba el. paštu info@astriosioskirsnosdvaras.lt.Dvaras veria plačiau duris ir  kviečia rezervuotis vienus iš 6 boutique apartamentų oficinos-virtuvės ar ledainės erdvėse ir patirti lėtą poilsį Aštriosios Kirsnos dvare. Taip pat kviečia apsilankyti žirgyne. Atšilus orams, dvaras prisipildys aktyvių veiklų dvaro teritorijoje ir už jos ribų.  Siūlomi pasiplaukiojimai su valtimi, dvaro parengti maršrutai pėsčiomis ir su dviračiais. Daugiau informacijos ir registracija: info@astriosioskirsnosdvaras.lt arba tel.: +370 631 18 576.

Aukštosios Fredos dvare, VDU botanikos sode Kaune, atidaryta drugių paroda. Kovo mėn. tradicinių amatų meistrė Jurgita Treinytė veda Verbų rišimo dirbtuves. Registracija +37061049469 arba indre.liubamirskaite@vdu.lt. Balandžio 4 d. 10 val. vyks seminaras „Senovinių lietuviškų augalų pritaikymas želdynuose“ Seminaro lektorė – želdynų dizainerė Giedrė Adomaitytė. Registracija tel.: 8 613 21707 arba el. paštu vitalija.petrauskaite@vdu.lt 



Biržų pilyje iki kovo 30 d.  vyksta šios parodos Biržų krašto tautodailininkų kūrybinių darbų paroda. Didžioji parodų salė  Ainaro Rimisano (Latvija) darbų paroda „Vākuums arba Rinkinys", mažoji parodų salė Ukrainos menininkų Sofijos Atlantovos ir Oleksandro Klimenkos paroda „Dievo Motinos Ikonos ant šovinių dėžių“, Arsenalo ekspozicijų salė. Kovo 7–9 d. Virtualios realybės filmas „Pasaulių sutvėrimas“. Biržų krašto muziejus „Sėla“, arsenalo konferencijų salė. Kovo 11 d. 11.30 val. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos renginys „DANGUS TAU DOVANOJO AUKŠTĮ“ (R. Lileikis). Biržų krašto muziejus „Sėla“, rūmų I a. galerija. Kovo 11 d. 13 val. Senosios muzikos festivalio „Baroko pavasaris Biržuose 2025“ atidarymas. Senosios muzikos ansamblio „Harmonices Mundi“ koncertas „Meilė ir beprotybė“. Biržų pilies rūmų salė. Kovo 14 d. 11 val. Susitikimas-pokalbis „Istorinė atmintis ir dabartis“, skiriamas Kovo 15-ajai, Lietuvos žydų gelbėtojų dienai paminėti. Biržų krašto muziejus „Sėla“, arsenalo konferencijų salė. Kovo 15 d. 19 val. Senosios muzikos ansamblio „Aido“ (Šveicarija) koncertas „Dievo Motina ir Marija Magdalietė“. Biržų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia. Kovo 28 d. 16.30 val. parodos „Dievo Motinos ikonos ant šovinių dėžių aptarimas/uždarymas, kartu prisimenant ir prieš trejetą metų Ukrainoje žuvusį archeologą, antropologą, režisierių Mantą Kvedaravičių. Biržų krašto muziejus „Sėla“, arsenalo ekspozicijų salė. Kovo 30 d. 17.00 Senosios muzikos ansamblio „Flutes & Frets Duo“ (Jungtinė Karalystė) koncertas „Kelionė po dvarus“. Biržų pilies rūmų salė. Vabalninko skyriuje: Tautodailininko Viktoro Mirošničenkos paroda „Mano pagaliukai“.

Barborlaukio dvare vyksta jaukios edukacijos, kurių metu galima išgirsti įdomybių, susijusių su jo buvusiais savininkais ir žymiais lankytojais bei paragauti arbatos,  kuria mėgavosi buvusių savininkų Nasvyčių šeima – farmacininko Stepono Nasvyčio puoselėta vaistažolė auginama ir dabartinių dvaro savininkų.

Bistrampolio dvare Kovo 7 d. vyksta gurmaniška kelionė, lydima prancūziškų patiekalų, muzikos ir subtilios romantikos – į Bistrampolio dvarą atvyko Clara Giambino su savo grupe, vakaro metu siūlomi prancūziški patiekalai bei vynas.  

Gedimino pilies bokšte kviečiama apsilankyti kovo 11 d. ir paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną.

Gelgaudiškio dvaras siūlo ekskursijas po dvaro rūmus su dvaro Ponia/Ponu, taip pat ekskursijas su šokių pamokomis ir vaišėmis, taip pat Zanavykų virtuvei skirtas edukacijas-„ragaučius“. Užsisakyti galima  telefonu +37061685055 el.paštu  dvarasgelgaudiskio@gmail.com,  nuo balandžio mėnesio vyks ,,Gelgaudiškio dvaro paslaptys ir lobio skrynios paieška“.  Kovo 11 d. kviečia atvykti pasivaikščioti po bundančią gamtą dvaro apsuptyje, užsukti į „Dvaro sodą“ (nuo 14 val. paragauti įžymiojo, kugelio).

Glitiškių dvare kovo 8 d. 13 val. – parodos „Daina Paukščiams“ atidarymas, 14 val.  – Šventinis koncertas.

Hugo Šojaus dvare  kovo 10 d. 12 val. vyks protmūšis su Robertu Petrausku ,,Žiniomis auginame Lietuvą“, kovo 11 d. nuo 11 val – įtraukiantis istorinis žaidimas ,,Istorijos labirintais: kelias į laisvę“ ir kūrybinės dirbtuvės ,,Laisvės paukštis“ ir ,,Trys spalvos – viena širdis. Iki kovo 21 d. eksponuojama personalinė dailininko Simo Žaltausko paroda „Viskas apie Klaipėdą“.  Lankytojai, turintys regos sutrikimų kviečiami išbandyti  garso vedlio lydimą maršrutą ,,Eksponatai rankomis ꞥɇliečiami“.   iki kovo 27 d. vyks paroda „Pirma nuotrauka gyvenime. Arba lietuviškųjų pasų istorija“.

Ilzenbergo dvaras kovo 8 d. kviečia į išskirtinių vynų ir gurmaniškų užkandžių degustacija dvaro aplinkoj, pripildytoje  jaukumo. Čia vyksta ir Ilzenbergo dvaro gidų vedamos ekskursijos po dvarvietę, rūmus,  susipažįstama su dvaro ūkio gyvūnais, vyksta ir vynų degustacijos. Ekskursijas grupėms iš 10-ies ir daugiau žmonių galima užsisakyti bet kuriai savaitės dienai visus metus sutartu laiku, bet ne vėliau kaip 3 dienos iki ekskursijos dienos. Galima  užsisakyti išskirtinio skonio Ilzenbergo dvaro gėrimų degustacijas, taip pat skonio ekskursiją „Dvariškos kulinarijos paslaptys“. Meilės dienai romantiškoje aplinkoje siūloma išskirtinė degustacija – brandinti vynai ir kruopščiai atrinkti sūriai. Susisiekti kviečiama tel. +370 696 44004, el.paštu dvaras@ilzenbergas.lt Harmonijoje su gamta išaugintų produktų galima įsigyti: https://krepselis.ilzenbergas.lt/.

Jurbarko dvare iki kovo 28 d. veikia trys parodos apie nepriklausomybės kelią. Parodoje „Vanagas su vanagėliais“ lankytojai gali išvysti unikalius Dainavos apygardos partizanų, tarp jų ir Adolfo Ramanausko-Vanago, kadrus. Taip pat rodomas filmas apie partizanų vadą, kurį sukūrė jaunieji jurbarkiškiai menininkai, pasivadinę „NMO“. Paroda „Valstybingumo simboliai“ supažindina su Lietuvos himno istorija, tarpukario pinigais bei kitais svarbiais valstybingumo atributais (iš Egidijaus Juzikio kolekcijos). Trečioji paroda „Vėliavos“ atskleidžia drąsos ir pasiaukojimo istorijas, pasakojamas per vėliavas su karių ir savanorių parašais.

Jašiūnų dvare:  Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centras sveikindamas su Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena, kviečia apsilankyti kovo 9 d. 15 val. Jašiūnų dvare vyks Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinio ansamblio „Jazz Island“ koncertas. „Jazz Island“ yra daugiabalsę a cappella profesionaliai atliekantis kolektyvas. Šio gerai sustyguoto balsų orkestro dirigentas – Artūras Novikas, kuris ne tik išugdė šiuos jaunus žmones, jiems vadovauja, bet ir aranžuoja visą kolektyvo repertuarą. Gera muzika neturi žanro sienų. Kolektyvas kartu su savo mokytoju moka atskleisti, kaip šiuolaikiškai gali skambėti liaudies dainos ar klasikinė muzika, koks turtingas yra džiazas ar kokia negirdėta yra gerai žinota pop daina. Jie ne tik kūrybingi. Jie labai profesionalūs.

Kairėnų dvaro aplinkoje veikiantis Vilniaus universiteto botanikos sodas dalinasi apie Vilniaus knygų mugėje įvykusį renginį „Konstantino Prošinskio fenomenas: grybų piešiniai". Tai praėjusių metų rudenį VU Botanikos sode vykusios parodos „Konstantino Prošinskio fenomenas: grybų piešiniai" tęsinys. Šios parodos proga VU leidykla kartu su VU Botanikos sodu išleido 2 atvirukų rinkinius-knygeles su K. Prošinskio grybų ir augalų piešiniais. Renginio svečiai – Jonas Kasparavičius, Inga Berulienė, Audrius Skridaila ir Silva Žilinskaitė kalbėjo apie K. Prošinskio fenomeną, palikimą mokslui ir menui, sudėtingą autoriaus gyvenimą. Apie vykstančias edukacijas informacijos rasite čia: https://www.botanikos-sodas.vu.lt/lankymas/Edukacijos-ir-ekskursijos.

Kelmės dvare kovo 10–31 d. lankytojai kviečiami į dvaro rūsyje eksponuojamą fotografijų parodą „Kovo 11-osios akto signataras Antanas Račas“, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės 35-ečiui ir signataro 85-mečiui paminėti. Kovo 14 d. 11 val. vieša paskaita „Žydų gelbėtojai Kelmės rajone“.

Kuršėnų dvare iki kovo 14 d. vyksta Šiaulių rajono tautodailininkų darbų paroda „Atmintis ateičiai“, parodoje eksponuojama Šiaulių rajono tautodailininkų kūryba, įkvėpta tradicinio protėvių gyvenimo būdo. Kovo 18 d. 16 val. Kuršėnų dvaro rūmuose vyks Rasos ir Gintaro Daukšų tekstilės ir tapybos darbų parodos atidarymas. Paroda vyks iki balandžio 23 d.

Maišiagalos (Houvalto) dvare kovo 8 d. koncertas, konkursinės parodos „Tradicinė Vilniaus verba“,  atidarymas – kovo 13 d., laureatų apdovanojimas – balandžio 10 d.

Markučių dvare  kovo 8 d. 13 val. paskaita „Moterų teisės ir privilegijos Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje“ Kovo 9 d. 14 val. Svetlanos Butar tapybos parodos „Gimtoji žemė“ atidarymas. Kovo 15 d. 13 val. Lietuvos istorijos instituto knygos „Pasakojimai apie Vilnių ir vilniečius. VII (2025)” pristatymas Sudarytoja dr. Zita Medišauskienė. Kovo 23 d. 14 val. Kolekcinės molio keramikos parodos atidarymas (Parodos sudarytoja, kolekcininkė prof. Rūta Petrauskaitė). Registracija renginiai@markuciudvaras.lt Daugiau informacijos apie dvare vykstančius renginius galite rasti: https://www.markuciudvaras.lt/afisa 

Kretingos dvaras kviečia pasigrožėti Kretingos žiemos sode pražydusiu pavasariu: jeigu pasiilgote šilumos, spalvų, grožio ir žinių, verta susiplanuoti vizitą į pavasario oazę. Kovą šeštadieniais 12 val. ir 14 val. planuojamo ekskursijos po žydintį Žiemos soda. Kretingos dvaro rūmuose iki kovo 16 d. vyksta paroda „Valstybės šventės atminimo ženkluose“, o neseniai atkeliavusi Lietuvos švietimo muziejaus parengta paroda „Istorijos kvapai: nuo Kleopatros iki Napoleono“, sukurta drauge su parfumere Jolanta Cinaitiene, vyks iki birželio 2 d.

Paberžės dvare iki kovo 31 d. tapybos darbų paroda iš muziejaus fondo „Lietuvos sukilėliai: Išėjusiems į kovą 1863 m. vasario 1-ąją“.

Paežerių dvaras  kviečia lankytis Art Deco stiliaus parodoje iš Aleksandro Vasiljevo fondo kolekcijos. Paroda vyks iki gegužės 5 d., joje atskleidžiama viena įspūdingiausių XX a. pradžios meno ir dizaino epochų – art deco, kurioje dera modernumas ir prabanga. Stilius, gimęs Paryžiuje ir greitai išplitęs visame pasaulyje, atsispindi ryškiuose geometriniuose raštuose, prabangiuose audiniuose ir išskirtinėje meistrystėje. Iki balandžio 27 d. dvaro ledainėje vyksta paroda „Kaukių paslaptys: nuo tradicijos iki elegancijos“. Kovo 12 d. 13 val. Paežerių dvaro rūmuose parodos susitikimas su tapybos parodos „Atminties formos“ (vyks iki balandžio 18 d.) dalyviais.

Paliesiaus dvare  Kovo 8 d. 16 val. „Moterų pašnekesiai“ – atlikėjų Silvijos Vaitkevičiūtės (smuikas) ir Eglės Kižytės-Ramonienės (fortepijonas) parengta programa. Kovo 9 d. 11 val. Žygis į laukinę gamtą: šiaurietiškos lazdos ir išgyvenimo paslaptys (iki 4 val.) Žygio metu su patyrusiu gidu išmoksite ne tik taisyklingai vaikščioti su šiaurietiškomis lazdomis, taisyklingai kvėpuoti ir žygiuojant nepavargti, bet ir išgyvenimo laukinėje gamtoje pagrindų. Pavyzdžiui, „kaip išgauti ugnį be degtukų ir susišildyti žvarbiu oru ar sušlapus, naudotis kompasu ir susiorientuoti nepažįstamoje vietovėje“ Kovo 22 d. 18 val. Gérard Lesne & Le Concert Universel: „Kvintesencija“. Tai pirmasis legendinio dainininko, kontratenoro Gérard Lesne ir barokinio ansamblio „Le Concert Universel" pasirodymas Baltijos šalyse. Kovo 23 d. 12 val. Spektaklis vaikams „Kaip žvejys į dangų ėjo“ ir edukacinis užsiėmimas. Kovo 29 d. 16 val. koncertas Dedikacija Chopinui ir Schumannui: Andrejs Osokins (fortepijonas, Latvija). Balandžio 5 d. 16 val.  „Songs of the Motherland“ – tai Ukrainos etnodžiazo trio koncertinė programa, kurioje ukrainietiškos dainos suskambs džiazo aranžuotėse. Balandžio 12 d. Paliesiaus dvare – ypatinga diena. Dvare pirmą kartą pasirodys legendinis elektroninės muzikos kūrėjas William Basinski.

Plungės dvare iki kovo 25 d. eksponuojama išeivijos dailininkės Magdalenos Birutės Stankūnienės jubiliejinė paroda. Iki kovo 31 d. vyksta  paroda  „IR SAULĖ, IR MĖNULIS, IR VISOS ŽVAIGŽDĖS“  – tai galimybė atrasti kitokį meną, sukurtą savamokslių menininkų, kurių darbai nepriklauso jokioms tradicinėms kultūros ar meno srovėms. Parodą pristato: Vilkamirgės galerija. Tai autsaiderių menas, kuriamas tų, kurie gyvena savo vidiniame pasaulyje – dažnai atskirti nuo visuomenės, uždaro gyvenimo būdo ar tiesiog mažai pastebimi. Kovo 11 d. kviečiama atvykti nuo 10 val. iki 17 val., pamatyti ne tik dailės bei istorines ekspozicijas, bet ir Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos rengtą parodą „Lietuvos nepriklausomybės netenkant: Represuoti 1920–1940 metų Lietuvos Respublikos Seimo nariai“. Dovana lankytojams – nemokama ekskursija 14 val.

Panemunės pilyje veikiančios parodos:. Parodoje „Drąsos gijos“ eksponuojamos XVI–XVIII a. karinių uniformų rekonstrukcijos kviečia pakeliauti laiku. Lankytojams pristatomos Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės, Abiejų Tautų Respublikos karinės uniformos. Iki liepos 15 d. Vieno kūrinio paroda „Antanas Anupras Gelgaudas (~1730–1797), Žemaitijos seniūnas,“ Prieškambaris, II a. , Kuratorius dr. Marius Daraškevičius iki spalio 28 d.  Pilies vaistinėlėje (I a.) iki balandžio 28 d. eksponuojams Monikos Jagusinskytės fotografinis kūrinys „The still Room“. Vilniaus dailės akademijos Įvietinto meno ir scenografijos katedros scenografijos studijų programos 1 kurso praktikos darbų paroda „Istorijos atspindžiai kostiume“ (kuratorė: Jurgita Jankutė-Mirinavičienė) veiks iki balandžio mėn. Parodoje pristatomi studentų sukurti kostiumai iš popieriaus, inspiruoti Lietuvos didikų portretų. Kovo 21–23 d. renginys „Damos pilyje“ Registracijai būtina užpildyti formą: https://bit.ly/3CtIz7v Renginys mokamas.

Raudondvario dvare Kovo 22 d., 17 val., Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje – 2 dalių komedijos „Trys mylimos“  premjera - jausmų drama apie amžiną poreikį būti mylimam.

Rokiškio dvare veikiančios parodos:  Vladimiro Kazariano (Ukraina) mikrominiatiūrų paroda STEBUKLŲ PASAULIS  ŠVARUS VEIDELIS – SALDUS MIEGELIS. Paroda iš Biržų krašto muziejaus „Sėla“ rinkinių. Edukacija PELE, PELE, NEŠK MIEGELĮ parodoje  5–10 metų vaikams užsakoma tel. 0 615 44586. Violetos Jasinevičienės autorinių darbų paroda VELTINIS: TRADICIJA IR MENAS FOTOGRAFIJOJE. Rokiškio rajono tautodailininkų ataskaitinė kūrybos darbų paroda. Kovo 10 d. 12 val. Protų mūšis moksleiviams „Mano Lietuva – tavo“. Kovo 11 d. 12 val. Valstybės ir savo gimtadienį švęskime kartu! Gimtadienio šventė su gimusiais 1990 metais. Kovo 28 d. 18 val. koncertas FLEITA OPEROJE. Bilietai muziejaus kasoje, Rokiškio turizmo informacijos centre, www.ticketmarket.lt Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Rokiškio skyriuje Medžiotojų trofėjų paroda. Norint apžiūrėti parodą prašome susitarti iš anksto tel. +370 615 44586. Laisvės kovų istorijos muziejuje Obeliuose – tarptautinė karpinių plenero paroda ČIUTYTA RŪTALA. Kriaunų muziejuje ELENOS PIPINIENĖS AUDINIŲ PARODA iš Rokiškio krašto muziejaus rinkinių.

Siručio rūmuoseMaironio lietuvių literatūros muziejuje vykstantys renginiai ir edukacijos (registracija tel. +370 618 26887) skelbiami  https://maironiomuziejus.lt/renginiai/ Kovo 11 d. 13 val. ekskursijoje „Siručio rūmų istorijos“ lankytojai sužinos daugiau apie laikotarpį iki Maironio atsikraustymo, apie rūmus pasistačiusį XVIII a. Kauno seniūną Simoną Sirutį. Koks jis buvo, kokie giminystės ryšiai siejo jį ir kitus šių rūmų šeimininkus. Bus atskleista „kuris iš grafų Chrapovickių buvo aktyvus masonų ložės narys ir kokiais inovatyviais būdais to meto aristokratai pramogaudavo rezidencijoje, šiandien liudijančioje ne tik lietuvių literatūros, bet ir Kauno senamiesčio istoriją“.

Šumsko, Laukininkų dvare rengiami edukaciniai užsiėmimai, kurių metu galima susipažinti su 500 metų dvaro istorija ir išgirsti aktoriaus Ramūno Abukevičiaus skaitomų M. K. Sarbievijaus poetinių tekstų. Juk 2025 – Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus metai!

Tauragės pilyje Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ veikiančios parodos: Fotografijos galerijoje vyksta paroda „Sekma diena“ autoriai A. Morozovu ir T. Kazakevičiumi. Paroda iki kovo 31 d. Tauragės pilies menėse kovo 13 d. 17 val. atidaroma paroda „Apie skulptūrą“ – tai VDA Telšių fakulteto skulptūros programos I-IV kurso studentų darbų paroda, kurioje pristatomos studijų metų kūrybinės paieškos ir apmąstymai.

Trakų Pusiasalio pilyje kovo 11-ąją kviečiama švęsti kartu: 12 val. ir 16 val. vyks edukacijos; 11 val. ir 14.30 val. ekskursijos. Registracija tel +37068253417.

Trakų Vokės dvare kovo 8 d. 16 val. koncertas, kuriame skambės įkvepiančios muzikos kūriniai ir dainos, atspindinčios Moters gyvenimo kelionę skirtingais amžiais. Kovo 9 d. 14 val. kviečia į lietuviškos kamerinės muzikos koncertą „Prisiminimas“. Paroda „Požiūriai ir vaizdiniai“ tik iki kovo 9 d. Tai šešių autorių – Antano Andziulio, Aušros Andziulytės, Gintaro Kušlio, Eugenijaus Nalevaikos, Serenos Pečiūnaitytės ir Šarūno Šarkausko – tapybos, grafikos ir akvarelės darbai.

Tuskulėnų dvare – Vytauto Daraškevičiaus fotografijų paroda „Į Laisvę. 1988–1991“. Paroda skirta Kovo 11-ajai – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Kovo 11 d. 10–17 val. Atvirų durų diena. 35-ąjį kartą švenčiant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną kviečiama apsilankyti muziejinėje ekspozicijoje „Projektas – HOMO SOVIETICUS“, nagrinėjančioje sovietinio žmogaus prievartinį formavimą ir dvasinį pasipriešinimą (Dvaro rūmai), ekspozicijoje „Tuskulėnų dvaro paslaptys“, atskleidžiančioje sovietinio totalitarinio režimo nusikaltimus ir jų slėpimą (Baltasis dvarelis); koplyčioje-kolumbariume. Kovo 19 d. 15 val. komplekso konferencijų salėje Pasaulio Tautų Teisuolių, žydų gelbėtojų atminimui skirta popietė ir diskusija „Lietuvos piliečių – žydų gelbėtojų indėlis į žmogiškumo istoriją“. Dalyvaus Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinis direktorius dr. Arūnas Bubnys,  istorikas, rašytojas dr. Norbertas Černiauskas, Holokausto tyrinėtojas, knygų autorius Rimantas Stankevičius, Lietuvos žydų kultūros paveldo kelio asociacijos pirmininkas Daumantas Levas Todesas. Bus pristatyta Tauro Budzio ir Barboros Karnienės paroda „Pasaulio tautų teisuoliai. Nebijoję mirti tapo nemirtingais“. 

Zyplių dvaras iki gegužės 9 d. kvies apsilankyti Linos Beatos Norkutės tapybos darbų parodoje „SIGNALAI“ Zyplių dvaro konferencijų salėje. Parodos pristatymas vyks kovo 8 d. 13 val. Kovo 11 d. 11.30 val. dvaro arklidžių galerijoje Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas.

Žemių dvaras dalinasi apie dvare taikomas praktikas „Aikas Žado Laboratory: Crip Materialities“ renginyje Sapiegų rūmuose, Vilniuje kovo 8 d. 16.20 val (anglų kalba).

Burbiškio dvaras kviečia rezervuoti kambarius per booking.com platformą. Babtyno dvare, Krikštėnų dvare, Šumsko, Laukininkų dvare galima švęsti įvairiausius renginius. Gelgaudiškio dvare veikia restoranas „Dvaro sodas“. Barborlaukio dvare ne tik švenčiamos šventės, čia galima įsigyti dvaro medaus, pasigrožėti dekoratyviniais paukščiais ir sutikti alpakas. Krikštėnų dvaro restorano darbo laikas: penktadieniais ir sekmadieniais nuo 10 iki 18 val., šeštadieniais nuo10 iki 20 val.