Apie mus

Geras akimirkas verta įamžinti – jas norisi prisiminti!

Lietuvos pilių ir dvarų asociacija organizuoja žaidimą-akciją „Laiškas iš dvaro“, – dar kartą kviečia aktyviai lankytis ir pažinti Lietuvos dvarus. Savo kelionės po Lietuvos pilis ir dvarus įsimintinas akimirkas įamžinkite, o įamžinę dalinkitės, – tegul jūsų paveldo atradimai pilyse ir dvaruose bus pastebėti! Kaip ir kiekviename žaidime, aktyviausių dalyvių laukia prizai.
Kaip dalyvauti projekte "Laiškas iš dvaro":
  • Būdas nr.1. Rašykite laiškus ranka, juos kūrybingai apipavidalinkite (galbūt jūsų laišką puoš augalo šakelė, antspaudas ar nedidelis piešinys). Taip pat galite parsisiųsti ir atsispausdinti jau paruoštą laiško blanką: BLANKAS. Parašytą laišką siųskite Lietuvos pilių ir dvarų asociacijai adresu p.d. 8, Riešės paštas, 14262 Vilniaus r., arba (skenuotą/nufotografuotą) el.paštu projektai@dvarai.lt.

  • Būdas nr.2. Po apsilankymo pilyje ar dvare išsiųskite virtualų laišką – atsidarę laiško skiltį rasite maketą, galėsite pridėti pasirinktas iš siūlomų nuotraukų arba įkelti savas. Parašę spauskite dalintis (puslapio viršuje dešinėje) – laišką galite atsisiųsti, siųsti el.paštu, iškart dalintis socialiniuose tinkluose – siųsti virtualų laišką iš dvaro (apsilankykite www.laiskas.dvarai.lt, parašykite laišką, įkelkite fotografiją, dalinkitės, nepamirkite pažymėti #laiskasisdvaro). 

  • Būdas nr.3. Padarykite nuotrauką, kurioje būtų užfiksuotas lankomas dvaras, – galite nusifotografuoti dvaro fone, nuotraukoje galėtų matytis pats pastatas, arba dvaro interjeras.  Nuotrauką kelkite į socialinius tinklus kartu su savo aprašymu, atradimais ir dalindamiesi būtinai žymėkite: #laiskasisdvaro
Laukiame jūsų gražiausių įspūdžių ir atradimų. Tegul graži žinia apie nuostabų mūsų šalies paveldą, dvarų grožį ir svarbą tvariai ateičiai sklinda kuo plačiau!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Š.m. rugsėjo 14 d. Renavo dvare Mažeikių rajone įvyko Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos renginys „Laiškas iš dvaro. Tvarus paveldas“.  Susirinkusieji klausėsi dvarų tyrinėtojos ir architektūros istorikės dr. Dalės Puodžiukienės pranešimo apie medinės architektūros dvarų paveldą tvarumo kontekste, VU Istorijos fakulteto prodekanas, docentas dr. Salvijus Kulevičius kalbėjo apie verslo ir dvaro vaizdinių sąveikas XXI a. Lietuvoje. Renginio svečiams taip pat buvo pristatytas Kultūros paveldo departamento iš dalies finansuojamas projektas “Laiškas iš dvaro”. Įdomią programą vainikavo pasivaikščiojimas po Renavo dvaro erdves lydint Renavo dvaro sodybos-muziejaus direktoriui Deividui Makavičiui ir muziejininkei Nomedai Vėlavičienei, kurių išsamūs pasakojimai leido tiek daug sužinoti apie šį puikų dvarą.
--------------------------------------------------------------------
Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos projektą „Laiškas iš dvaro“ iš dalies finansuoja Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos