Cesiulė kalbina DANUTĘ KALINAUSKAITĘ

Cesiulė kalbina DANUTĘ KALINAUSKAITĘ

Kovo 22 d., penktadienį, 17 val. kviečiame susitikti su rašytoja DANUTE KALINAUSKAITE. Jūsų laukia pokalbis apie D. Kalinauskaitės romaną „Baltieji prieš juoduosius“ (2023, Tyto alba), tapusį Kūrybiškiausia metų knyga ir patekusį į Metų knygos rinkimų prozos penketuką, apie premijas bei literatūrinių įvertinimų reikšmę, apie lėtą rašymą ir gyvenimo noveliškumą, apie šachmatus kaip metaforą ir rašymo procesuose dalyvaujančius jausmus bei protą, apie kūrybines atvertis, talentus ir įgūdžius. Rašytoją kalbins muziejaus kultūrinės veiklos organizatorė, literatūrologė Agnė Cesiulė.


Danutė Kalinauskaitė – prozininkė, eseistė, redaktorė, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė, įvertinta įvairiais lietuvių literatūros apdovanojimais, o dažno literatūros mylėtojo sąmonėje siejama su novelių žanru, išraiškingomis pasakojimo detalėmis ir kokybišku tekstu. Parašė tris novelių knygas – „Išėjusi šviesa“ (Vaga, 1987), „Niekada nežinai“ (Baltos lankos, 2008), „Skersvėjų namai“ (Tyto alba, 2015), parengė lietuvių novelės antologiją „Debesis ant žolės“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2014), o praėjusiais metais išleido literatūros lauke lauktą ir su džiaugsmu pasitiktą romaną „Baltieji prieš juoduosius“ (Tyto alba, 2023).


Įėjimas atviras. Maloniai kviečiame!


____________________

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti naudojami renginio viešinimui socialiniuose tinkluose, internetinėse svetainėse, spaudoje ir kt.