DUETAI: BŪTI SU LITERATŪROS ŽMOGUMI. Laura Sintija Černiauskaitė ir Regimantas Tamošaitis

DUETAI: BŪTI SU LITERATŪROS ŽMOGUMI. Laura Sintija Černiauskaitė ir Regimantas Tamošaitis

Balandžio 25 d., antradienį, 18 val. kviečiame į Maironio lietuvių literatūros muziejuje vyksiantį susitikimą su rašytojais LAURA SINTIJA ČERNIAUSKAITE ir REGIMANTU TAMOŠAIČIU. Apie knygas ir numanomus jų skaitytojus, apie pamėgtus literatūros ir kasdienybės žanrus, apie buities ir būties eseistiką bei meilę su renginio dalyviais kalbėsis literatūrologė, kultūrinės veiklos organizatorė Agnė Cesiulė.

Laura Sintija Černiauskaitė – prozininkė, poetė, dramaturgė, dvylikos knygų autorė. Parašiusi penkis romanus, apsakymų, apysakų, pjesių, esė, eilėraščių. Tekstai publikuojami ir kultūrinėje spaudoje. Europos Sąjungos literatūros premijos laureatė (2009) ir Berlyno teatrų festivalio nugalėtoja (2004), apdovanota Kazimiero Barėno (2009), Jurgos Ivanauskaitės (2011), Antano Vaičiulaičio (2012) literatūrinėmis premijomis. Kūryba išversta į pagrindines Europos kalbas, įtraukta į įvairius almanachus, rinkinius. Pjesės statytos Lietuvoje, kitose Europos šalyse ir JAV. Lietuvos rašytojų sąjungos narė nuo 2004 m.

Regimantas Tamošaitis – eseistas, literatūrologas, kritikas, Vilniaus universiteto lietuvių literatūros katedros docentas, humanitarinių mokslų daktaras, dėstytojas ir literatūros vadovėlių bendraautorius. Rengia seminarus ir skaito paskaitas mokytojams literatūros temomis. Parašė monografiją ir dvi eseistikos knygas. Mėnraščio „Metai“ skyriaus redaktorius, bendradarbiauja kultūrinėje spaudoje: „Šiaurės Atėnai“, „Literatūra ir menas“, „Kultūros barai“ ir kitur. Apdovanotas Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos premija už geriausią publicistiką kultūros temomis laureatas (2006), Bronio Savukyno premija už publicistinius kūrinius (2015), Felicijos Bortkevičienės Kalbos premija (2022). Lietuvos rašytojų sąjungos narys nuo 2008 m.

____________________

???????????????????????????????? ????????????????????????????, ????̨????̇???????????????????? ???????? ???????????????????????????????????? ????????????????????????????. ???????????????????? 2 ???????????????????? ???????????????? 6 ???????????????????? ???????? ???????????????????????????????? ???????????? ????????̇????????????????̨ ????????????̨????̌???????? ???????? ???????????????????????????????????? ???????????????????? ????????????????????????????????????????????????. ???????????????????????????????????? ???????????????????????????????? ????????????????????????????????????.

???????????????????????????????? ???????????????? ???????????? ???????????????????????????????????????????????????????? ???????? ????????????????????????????????????????. ???????????????????????????????????????? ???????? ???????????????????????? ????̨????????????̌???????? ???????????????? ????????̄???????? ???????????????????????????????????? ???????????????????????????????? ????????????????̌???????????????????????? ???????????????????????????????????????????????????? ????????????????????????????????????, ????????????????????????????????????????????̇???????? ????????????????????????????????̇????????, ???????????????????????????????? ???????? ????????.