Gidon Kremer ir Kremerata Baltica: „Beieškant muzikos“

Gidon Kremer ir Kremerata Baltica: „Beieškant muzikos“

Sausio 27 d. 18:00

Į Paliesių grįžta maestro Gidon Kremer, vienas garsiausių šių laikų smuikininkų, ir orkestras „Kremerata Baltica", pelnęs „Grammy" apdovanojimą! G. Kremer pasirodė garsiausiose viso pasaulio scenose, bendradarbiavo su žymiausiais orkestrais, dirigentais ir kompozitoriais, išleido per 120 albumų, kurių daugelis buvo apdovanoti. O jo įkurtas kamerinis orkestras „Kremerata Baltica" koncertavo daugiau nei 50 šalių, atliko per 1 000 koncertų aplankant 600 miestų ir yra laikomas vienu žymiausių tarptautinių kolektyvų Europoje. Tad kviečiame tokio įspūdingo įžymybių koncerto nepraleisti!

Gidon Kremer gimė 1947 m. vasario 27 d. Rygoje, Latvijoje. Būdamas ketverių metų pradėjo mokytis pas savo tėvą ir senelį, žymius stygininkus. Septynerių įstojo į Rygos muzikos mokyklą, kurioje sparčiai tobulėjo, o sulaukęs šešiolikos buvo apdovanotas Latvijos Respublikos pirmąja premija. Po dvejų metų pradėjo studijuoti Maskvos konservatorijoje pas David Oistrakh. G. Kremer pelnė daugybę prestižinių apdovanojimų: premijas 1967 m. Karalienės Elžbietos konkurse Briuselyje ir 1969 m. Monrealio tarptautiniame muzikos konkurse, pirmąsias premijas 1969 m. Paganini ir 1970 m. P. Čaikovskio tarptautiniuose konkursuose.

1997 m. garsiojo G. Kremer įkurtas kamerinis orkestras „Kremerata Baltica", pelnęs „Grammy" apdovanojimą, laikomas vienu žymiausių tarptautinių kolektyvų Europoje.

Atlikėjai: Gidon Kremer (smuikas), kamerinis orkestras „Kremerata Baltica”

Programoje: Viktor Kalabis, Georgs Pelecis, Astor Piazzolla, Sofia Gubaidulina