Herkaus Kunčiaus istorinio romano „Litbelas. Neišnešiotas vaiduoklis“ pristatymas

Herkaus Kunčiaus istorinio romano „Litbelas. Neišnešiotas vaiduoklis“ pristatymas

Kovo 16 d., šeštadienį, 14 val. kviečiame į  rašytojo Herkaus Kunčiaus istorinio romano „Litbelas. Neišnešiotas vaiduoklis“ (išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla) pristatymą.  Dalyvaus knygos autorius, kurį kalbins muziejaus kultūrinės veiklos organizatorė Agnė Cesiulė.


Naujausias H. Kunčiaus romanas „Litbelas. Neišnešiotas vaiduoklis“ apie prieš 105 metus paskelbtą ir vos keletą mėnesių gyvavusią kvazivalstybę – Lietuvos ir Baltarusijos sovietų socialistinę respubliką, sukurtą Rusijos bolševikų. Į Vilnių iš Rusijos atsiųsta Litbelo vyriausybė, vadovaujama Maskvos statytinio Vinco Mickevičiaus–Kapsuko, apkvaitusi nuo revoliucijos vėjų ir remiama Raudonosios armijos durklų, bando kurti naują pasaulį, kuriame absurdo daugiau nei sveiko proto, o smurtas čia tampa pagrindiniu valios įtvirtinimo įrankiu.


Įvykiai romane klostosi laikotarpiu nuo 1919 metų kovo iki liepos – penkis mėnesius, kai vaiduokliškasis Litbelas liovėsi egzistavęs. Šiame romane, remdamasis istoriniais dokumentais, autorius bandė atkurti tamsius ir dar nelabai žinomus, bet tikrus įvykius, vykusius daugiausia Vilniuje, kuris buvo numatytas pseudovalstybės Litbelo sostine.


„Remiantis archyviniais dokumentais, žinoma, kad  Litbelo vyriausybė spėjo išsiųsti notas į įvairias pasaulio valstybes – Ameriką, Japoniją ir kt., reikalaudama pripažinti Litbelo valstybę. Rašydamas apie bandymą sukurti tariamą Lietuvos ir Baltarusijos bolševikinę valstybę, galvojau, kad tokie dalykai gali ir pasikartoti, turint galvoje šalia esančią Rusiją, kuri yra prikūrusi šiuo metu tokių vaiduoklių, kaip Padniestrė, Abchazija, Šiaurės Osetiją... Istorinės paralelės, mano galva, yra labai svarbios ir akivaizdžios“, – svarsto romano autorius.


„Romane yra labai daug įvairių to laikmečio peripetijų: čia ir daugiavaldystė, vokiečių spartakininkai ir Vokietijos okupacinė kariuomenė, taip pat Lietuvos komendantūra, kuriuos romane bandžiau aprašyti", – sako H. Kunčius.


Herkus Kunčius (gim. 1965) – žymus prozininkas, dramaturgas, eseistas, vienas produktyviausių  lietuvių rašytojų, nuosekliausiai atstovaujančių postmodernizmo estetikai, apdovanotas literatūrinėmis premijomis.


Įėjimas atviras. Maloniai kviečiame!
Renginio metu bus galima įsigyti knygų.


___________
Renginio metu gali būti fotografuojama ir filmuojama. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti naudojami renginio viešinimui socialiniuose tinkluose, internetinėse svetainėse, spaudoje ir kt.