Koncertas Paliesiaus dvare - „Lemtingas susitikimas“

Koncertas Paliesiaus dvare - „Lemtingas susitikimas“

Kovo 23 dieną 16 val. Paliesiaus dvare koncertuos du išskirtiniai Lietuvos smuikininkai – Martynas Švėgžda von Bekker ir Jonas Tankevičius.

Nors įtaigumu ir subtilumu pasižyminčius muzikus sieja ilgametė draugystė, scenoje jie susitiks pirmą kartą. Simboliška, kad šiam kūrybiniam tandemui akompanuos Vilniaus muzikos mėgėjų orkestras: kadaise su senelio Povilo Bekerio įkurtu orkestru jaunasis Martynas pradėjo savo muzikinę solisto karjerą, o Čiurlionio kvarteto primarijus Jonas Tankevičius yra vienas artimiausių orkestro bičiulių pastarąjį dešimtmetį.

Kruopščiai parinktoje ir romantine dvasia dvelkiančioje programoje skambės dar Lietuvoje negirdėti kūriniai bei rečiau atliekami smuiko muzikos perlai, todėl ypatingas vakaras muzikos gurmanams garantuotas.

Smuikininkas Martynas Švėgžda von Bekker gimė iškilioje dailininkų ir muzikų šeimoje Vilniuje. Pirmoji mokytoja buvo jo močiutė, garsi smuikininkė E. Strazdaitė-Bekerienė. Vėliau – Čiurlionio menų mokykla, Lietuvos muzikos ir teatro akademija ir Hamburgo aukštoji muzikos ir teatro mokykla. Martynas Švėgžda von Bekkeris įvertinamas tarptautiniuose konkursuose: Lietuvos jaunųjų smuikininkų ir Jaroslavo Kociano konkurse Čekijoje, taip pat Mayer ir Haussmanno konkursuose Hamburge (su fortepijoniniu trio „Coloris", I premija), Johanneso Brahmso smuikininkų konkurse (III vieta).

Sunku išvardyti visus iškiliausius orkestrus ir muzikantus Europoje, Azijoje ir JAV, su kuriais skambėjo Martyno smuikas: H. D. Baum, K. P. Seibel, G. Tshitshinadze, I. Uriasch, D. Kraus, S. Sondeckis, M. Lubotsky, G. Rivinius ir Y. Mazurkevich... Koncertuodamas jis ypatingą dėmesį skiria lietuviškai muzikai, o įvairiuose socialiniuose projektuose siekia auginti šiuolaikinę Lietuvą mylinčių tautiečių ir pasaulio piliečių identitetą.

Dešimtajame dešimtmetyje Martynas pelnė Prancūzijos valstybinę stipendiją ir pradėjo veiklą Paryžiuje atstovaudamas Lietuvai kaip kultūros garbės atašė, bendradarbiavo su tuomete Lietuvos ambasadore prie UNESCO Ugne Karvelis. Martynas daug metų buvo tarptautinio festivalio „Alternatyva" vadovas, vėliau inicijavo tarptautinę tarpdisciplininę keliaujančią Alternatyvių menų akademiją. Dėsto Johannes Brahms Konservatorium Hamburge, veda smuiko meistriškumo pamokas Lietuvoje ir užsienyje, leidžia muzikos įrašus, pats kuria muziką.

Smuikininkas Jonas Tankevičius yra parengęs solinių programų su kamerinės muzikos ansambliu „Musica humana", atlikęs sonatų ciklus su pianistais Jurgiu Karnavičiumi, Andriumi Vasiliausku, vargonininku Gediminu Kvikliu. Kaip solistas yra koncertavęs su Lietuvos kameriniu, Vilniaus šv. Kristoforo kameriniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestrais.

Daugiau informacijos ir bilietai: https://paliesiausdvaras.lt/pasaga/lemtingas-susitikimas