Konferencija "Meistrystė dvaruose"

Konferencija "Meistrystė dvaruose"

2023-11-10
Ventos g. 7E, 81157 Kuršėnai

Šių metų lapkričio 10 d. vyks Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos organizuojama konferencija, kurioje dalyvausiantys ekspertai, savo sričių žinovai sieks atskleisti ir supažindinti ir su senosios meistrystės išmintimi, ir su naujausiomis šiuolaikinėmis paveldo išsaugojimo ir atkūrimo technologinėmis galimybėmis. Konferencija skirta dvarų paveldo savininkams, valdytojams, entuziastams, visiems besidomintiems šia tema. Dvarų paveldo tyrinėtojai, savo sričių žinovai, entuziastai pasidalins svarbiomis dvarų paveldo objektų pažinimui, puoselėjimui ir išsaugojimui temomis, įžvalgomis, atradimais. Konferencijos metu bus diskutuojama, dalinamasi žiniomis, idėjomis, pavyzdžiais ir gerąja praktika.

Konferencija vyks viename iš išskirtinių medinės architektūros dvarų Lietuvoje – Kuršėnų dvare Šiaulių rajone. Renginio dalyviai turės galimybę iš arti pažinti istorinio pastato architektūrą, aplinką, menines vertybes, susipažinti su dvarą saugant ir puoselėjant taikytomis ir taikomomis žiniomis, technikomis ir technologijomis. Renginio metu bus galima ne tik pasisemti žinių, kuriomis dalinsis šios srities profesionalai, bet ir patirti, pažinti praktinius meistrystės dvaruose aspektus, kuriuos atskleis konferencijoje dalyvausiantys meistrai.

Savo patirtimi renginyje bus pakviesti pasidalinti Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos atstovai, dvarų valdytojai ir savininkai daug gali papasakoti apie įvairius paveldo objektų restauravimo aspektus, turimas įvairias patirtis.