Kultūrinė popietė „Maironio rūmų ir rūsių istorija“

Kultūrinė popietė „Maironio rūmų ir rūsių istorija“

Rugsėjo 9 d., šeštadienį, 14.00 val. Maironio lietuvių literatūros muziejus laukia lankytojų kultūrinėje popietėje „Maironio rūmų ir rūsių istorija“.

Nors Maironio lietuvių literatūros muziejus įkurtas vėlyvojo baroko (rokoko) stiliaus rūmuose, gotikiniai XV–XVI a. rūsiai yra vieni seniausių mieste ir puikiai išsilaikę iki šiol.

Kultūrinės popietės metu vyks ekskursija „Maironio rūmų ir rūsių istorija“, tad išgirsite pasakojimą apie dar XVIII a. viduryje statytus, 1909 m. Maironio įsigytus rūmus ir besikeitusius jų savininkus. Susipažinsite su muziejaus įkūrimo ir gyvavimo iki šių dienų istorija. Sužinosite, kokią paslaptį saugo XV–XVI a. vieni seniausių Kauno mieste gotikiniai rūmų rūsiai. Šiuose rūmuose jų yra keli, visi skirtingi ir įdomūs, ir tik šios ekskursijos metu turėsite puikią galimybę pamatyti visus, nes paprastai lankytojai į kai kuriuos nekviečiami. Taip pat apžiūrėsite Maironio butą ir išgirsite įdomų pasakojimą apie poeto gyvenimą Kaune. Po ekskursijos kviesime neskubėti, pasivaikštinėti po Maironio puoselėtą sodą, pasivaišinti arbata.

• Renginys mokamas, įėjimas su lankytojo bilietu.

• BŪTINA REGISTRACIJA: tel. +370 618 26887

• Šis renginys – „Lietuvos muziejų kelio“ 2023 m. programos „Europos ženklai Lietuvoje: Gotika“ dalis. Daugiau informacijos: https://www.muziejukelias.lt/

__________

Renginio metu gali būti fotografuojama ir filmuojama. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti naudojami renginio viešinimui socialiniuose tinkluose, internetinėse svetainėse, spaudoje ir kt.Kiti renginiai, vykstantys šioje vietoje