KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS „SPALVOS UŽ RĖMŲ“ Tuskulėnų dvare

KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS „SPALVOS UŽ RĖMŲ“ Tuskulėnų dvare

KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS „SPALVOS UŽ RĖMŲ“

 

            Lietuva pasižymi savo unikalia architektūra – tai didingos pilys, dvarai bei kiti pastatai. Juos supa išskirtinio grožio gamta – kalvos, upės, ežerai ir miškai. Būtent tai ir lemia miesto charakterį. Dar LDK laikais Lietuvos sostine tapęs Vilnius, pirmą kartą paminėtas kunigaikščio Gedimino laiškuose 1323 metais, ilgą laiką buvo Lietuvos administracinis ir kultūrinis centras, įkvėpęs daugybę dailininkų kurti.

            Pirmąjį Tuskulėnų dvaro vaizdą užfiksavo Albertas Žemaitis ­– 1848 m. jis sukūrė litografiją „Vilniaus apylinkės: Tuskulionys“, publikuotą Jono Kazimiero Vilčinskio rinkinyje „Vilniaus albumas“. Litografija taip pat publikuojama Vlado Drėmos albume „Dingęs Vilnius“. Litografijoje atsiskleidžia, koks buvo Tuskulėnų dvaras, tuometinė miestiečių apranga ir gamta.

            Š. m. lapkričio 19 d. 11 val. kviečiame visus pagilinti savo žinias apie Vilnių, jo architektūrą, įsijausti į tuometinę dvasią. Turėsite galimybę kūrybiškai išbandyti save, išsirinkdami iš įvairių menininkų sukurtų litografijų ir praturtindami jas.

 

  • 11:00–11:20 – Susipažinimas su Tuskulėnų dvaro istorija
  • 11:20–12:30 – Kūrybinės dirbtuvės su litografijomis
  • 12:30–13:00 – Piešinių peržiūra, aptarimas

 

Renginys NEMOKAMAS!

Darbo priemonės bus parūpintos.

Telefonas pasiteiravimui 8 646 46279Kiti renginiai, vykstantys šioje vietojePanašūs renginiai, vykstantys kitose vietose