Lazdijų krašto rašytojų antologijos „Žaliuose ežerynuose“ pristatymas

Lazdijų krašto rašytojų antologijos „Žaliuose ežerynuose“ pristatymas

Spalio 25 d., trečiadienį, 17 val. kviečiame į Lazdijų krašto rašytojų antologijos „Žaliuose ežerynuose“ (Slinktys, 2023) pristatymą. 

Dalyvaus: antologijos sudarytojas, poetas Juozas Žitkauskas, poetai Dalia Milukaitė-Buragienė, Julija Augustauskienė, Alvydas Valenta, literatūros kritikas, poetas Tomas Vyšniauskas, aktorė Virginija Kochanskytė, akordeonistai Mangirdas Kundrotas, Vidmantas Landa, Lazdijų r. savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Vaiva Malinauskienė, pavaduotoja Asta Mickevičienė.

Aprašymas:

Pirmą kartą išleidžiama Lazdijų krašto rašytojų antologija. Joje – 86 autoriai. Daugiausia poetų, mažiau prozininkų, dar mažiau eseistų, bet yra ir literatūros kritikų, yra ir vertėjų...


Vertėju Samueliu Boguslavu Chilinskiu, gyvenusiu XVII a. amžiuje, antologija prasideda, o baigiasi jau XX a. sukurtais kūriniais. Daugumą publikuojamų tekstų vienija tas pats Lazdijų kraštas, jungia ežerai, upės ir, žinoma, miškai. Tarp šių minėtų tematinių linijų vyniojasi, raizgosi gyvenimas, patyrimai, išgyvenimai, pamatymai arba pamąstymai. Tikiuos, kad kiekviena skaitysiantis šią knygą joje ras ne tik sau, bet ir save.


Šios antologijos autoriai nebūtinai visi gimę dabartinio Lazdijų rajono teritorijoje. Vieni čia nugyveno kažkurį tai gyvenimo etapą, kiti – vaikystės vasaras leido. Bet visiems šis ežerų ir miškų kraštas yra svarbus. Skaitytojas čia ras labai žinomų rašytojų kūrybą, bet šalia jų bus ir mažiau žinomų. 86 autoriai – tai tikrai ne baigtinis kuriančių rašto žmonių skaičius. Šį kartą sudarytojas stengėsi vadovautis kokybiškumo ir kiekybiškumo deriniu. Nelengva, bet savotiškai įdomu. Tačiau dabar tai jau – skaitytojui vertinti.


___________

Įėjimas atviras. Maloniai kviečiame!


Renginio metu gali būti fotografuojama ir filmuojama. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti naudojami renginio viešinimui socialiniuose tinkluose, internetinėse svetainėse, spaudoje ir kt.