Literatūros vakarai Plungės dvare

Literatūros vakarai Plungės dvare

Žemaičių dailės muziejus šį rudenį kvies į literatūros vakarus, kuriuose vyks susitikimai su talentingais, apdovanojimus pelniusiais poezijos, prozos kūrėjais, bus pristatomos jų  knygos. 
Šį renginių ciklą pradėsime spalio 6-ąją, penktadienį, poeto, dramaturgo, eseisto, prozininko, dainų autoriaus ir atlikėjo Gintaro Grajausko bei jo bičiulio – muzikanto Kęstučio Baublio pasirodymu.  Žiūrovai turės galimybę pamatyti muzikos ir poezijos skambesio kupiną premjerą „Smėlio radijas. Pirmoji laida" (pagal G. Grajausko knygą „Nykstamai menkų dydžių poveikis megastruktūroms") .
Pasak G. Grajausko, „Nykstamai menku dydžiu šiandien galime pavadinti labai daug ką. Tai tinka ir pačiai poezijai, ir poetui, ir apskritai bet kuriam žmogui, gyvenančiam savo gyvenimą. Juk žvelgiant kiek plačiau, kiekvieno iš mūsų gyvenimas yra labai menkas ir trumputis. Nykstamai menkas. O šios dramos pabaigoje herojus žus. Ir to niekas negali pakeisti. Ir ne taip svarbu, kokia aplinkui scenografija, kokie kostiumai, kokias eiles herojus ką tik deklamavo. Pabaiga yra neišvengiama. Todėl visi esame herojai, net jei mūsų gyvenimai – ištisa komedija". Ši poeto knyga įvertinta 32-ąja Lietuvos rašytojų sąjungos premija.
G. Grajausko kūryba versta į anglų, vokiečių, švedų, olandų, korėjiečių, suomių, lenkų, latvių, estų, rusų ir kitas kalbas. 1993 m. jis apdovanotas Zigmo Gėlės-Gaidamavičiaus premija už geriausią metų poetinį debiutą; 1999 m. paskirta Ievos Simonaitytės literatūrinė premija; 2000 m. tapo  „Poezijos pavasario" laureatu; 2003 m. – LR kultūros ministerijos premija už geriausią teatrinį debiutą. Poetui 2008 m. už geriausią nacionalinės dramaturgijos kūrinį „Mergaitė, kurios bijojo Dievas" įteiktas Auksinis scenos kryžius, o 2013 m. paskirta LR vyriausybės kultūros ir meno premija. 2022 m. apdovanotas Jotvingių premija.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Plungės rajono savivaldybė.