Popietėje „(Ne)pažintas Jonas Mekas“ – filmo peržiūra ir atviri pokalbiai

Popietėje „(Ne)pažintas Jonas Mekas“ – filmo peržiūra ir atviri pokalbiai

2022 m. rugpjūčio 5 d. 17 val. Biržų pilies arsenalo salėje vyks vienas iš Biržų miesto šventės 2022 renginių – popietė „(Ne)pažintas Jonas Mekas“, skirta avangardinio kino kūrėjo ir kino kritiko, rašytojo ir poeto Jono Meko metams. Popietėje poetas, publicistas, teatro ir kino režisierius, vaikų rašytojas Vytautas V. Landsbergis pristatys savo filmą  „Jono Meko antologija“,  po filmo peržiūros prisiminimais ir įžvalgomis dalinsis su vienu garsiausių šiuolaikinių išeivijos menininkų Aidu Bareikiu.

Filme garsusis naujojo Amerikos kino pradininkas Jonas Mekas pasakoja savo biografiją, išdėsto kūrybinius kredo, požiūrį į avangardinį ir holivudinį kino meną, betarpiškose eseistinėse išpažintyse „kamerai“ mąsto apie amžinąsias žmogiškąsias vertybes. Vytauto V. Landsbergio filme „Jono MEKO antologija“ susitiksime ir su Jono Meko avangardinių eksperimentų bendražygiais – Salvadore Dali, John’u Lenon’u, Yoko Ono bei antiakademinio-antimeninio judėjimo FLUXUS pradininku Jurgiu Mačiūnu. Filme gausu paties Jono Meko citatų, atspindinčių jo gyvenimo kelią bei kinematografinius ieškojimus. Kasdienybės žaidimai, juokai, muzikavimai, improvizacijos – filme galima patirti/pamatytį ir šį Jono Meko asmenybės fenomeną, juolab – tai vienas esminių J. Meko meninės (fluksiškos) saviraiškos būdų.

Biržų krašto muziejaus „Sėla“ informacijaKiti renginiai, vykstantys šioje vietojePanašūs renginiai, vykstantys kitose vietose
ilges-2022-10-18_1667029552-719d852db197257c678ceb275fa30f22.jpg
Ilgės
2022-10-28