PARODOS ATIDARYMAS „MINTYS LINK PAVASARIO“

PARODOS ATIDARYMAS „MINTYS LINK PAVASARIO“

Vasario 23 d. Šilutės Hugo Šojaus muziejuje atidaroma tautodailininkės, meno kūrėjos, tradicinių amatų meistrės, „Aukso vainiko" ir dviejų kultūros ministerijos premijų laureatės Odetos Tumėnaitės – Bražėnienės karpinių ir liaudiškos grafikos (lino ir medžio raižinių) paroda „Mintys link pavasario".


Dar studijuodama Odeta Tumėnaitė – Bražėnienė pradėjo kurti karpinius ir dalyvauti parodose, 1984-aisiais tapo Lietuvos tautodailės sąjungos nare. Autorė surengė per 100 personalinių parodų, kurios apkeliavo įvairias galerijas Europoje, Kinijoje, Rusijoje ir JAV. Dalyvavo per 200 rajoninių, regioninių, grupinių, respublikinių ir tarptautinių parodų įvairiose šalyse. Apdovanota prizais ir laureato diplomais. Savo karpiniais ir grafika iliustravo per dešimtį knygų.

Odetos Tumėnaitės - Bražėnienės kūrinių yra įsigiję ne tik Lietuvos, bet ir užsienio muziejai. Be kūrybinės veiklos, tautodailininkė dalyvauja edukacinėje veikloje: moko savo amato įvairiuose seminaruose, renginiuose ne tik Lietuvoje, bet ir Lenkijoje, Ukrainoje, Airijoje, Vokietijoje, Nyderlanduose, Italijoje, JAV ir kt.

Paroda veiks iki balandžio 12 d.