Parodos „Didmiesčių sankryža“ atidarymas

Parodos „Didmiesčių sankryža“ atidarymas

Miestas – mechanizmas, nuolat iš naujo kuriantis savo praeitį, kuri tarsi sinchroniškai atsiduria greta dabarties...

Jurijus Lotmanas


Birželio 15 d. susitikime net du miestus talpinančiame Maironio lietuvių literatūros muziejuje, kur bus atidaryta paroda „Didmiesčių sankryža“. Vilniaus 700 metų gimtadieniui ir Birutės Pūkelevičiūtės 100 metų sukakčiai dedikuota paroda kvies susipažinti su literatūriniu medaus skonio Kaunu ir tamsiu kunčinišku Vilniumi.

„Didmiesčių sankryža“ – tai kelionė po B. Pūkelevičiūtės Kauną ir J. Kunčino Vilnių. Vienas miestas dar tik besikuriantis, kylantis iš skurdaus provinciškumo, kitas – grimztantis aptrupėjusioje sovietmečio pilkumoje, tačiau abu jie skaidriai nušvinta rašytojų patirties šviesoje. Tai galimybė eiti paskui rašytojus ir atrasti tarpukario Kauno Žaliakalnį, Laisvės alėją, Aleksotą ar upės pakrantės pliažą Vilijampolėje; paklaidžioti po sovietinį Vilniaus Užupį, centrą, miškingus pakraščius…

Parodą pristatys jos rengėjos – kuratorė Audronė Meškauskaitė ir dizainerė Inga Zamulskienė. Atidarymo metu ištraukas iš B. Pūkelevičiūtės ir J. Kunčino romanų skaitys aktoriai Audronė Daugėlytė ir Gintautas Bėjeris, o nepaklysti didmiesčių sankryžoje padės ekskursijų vadovas Tadas Jakubauskas. Ištraukos sužadins vaizduotę, leis panirti į autentišką kiekvieno miesto, savaip patirto ir išgyvento rašytojų kūryboje, atmosferą. Išėję iš parodos, šiandieninio Kauno ar Vilniaus nebematysite tokių pat – juos jau bus papildžiusi romanų realybė!

Daugiau skaitykite: https://maironiomuziejus.lt/post-t-exhibitions/didmiesciu-sankryza/

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti naudojami renginio viešinimui socialiniuose tinkluose, internetinėse svetainėse, spaudoje ir kt.