Parodos „KaBINKIS“ atidarymas

Parodos „KaBINKIS“ atidarymas

Paroda, skirta „Keturių vėjų“ šimtmečiui ir jo idėjiniam lyderiui Kaziui Binkiui.


Lygiai prieš šimtą metų išsipildė Kazio Binkio svajonė – pasirodė pirmasis „Keturių vėjų“ žurnalo numeris, kuris pūsdamas į Lietuvą avangardo naujoves, turėjo išvalyti visas užsistovėjusias, pridulkėjusias literatūros pašales. Ir jas tikrai sujudino. „Šalin gražumynai!“ – rėkė žurnalo puslapiai. Drąsiai, garsiai, grubiai skandavo pats idėjinis vadas ir jo broliai paldieninkai. Bet ar tikrai paprasta atstovėti tai, ko patys gerai nesupranta, dar tik mokosi iš užsienio patirties, klysta ir vėl mėgina iš naujo. Gyvenimas pamažu dažosi tamsia film noir stilistika, kai iš visų pusių skrieja kaltinimai, pašaipos ir kandžios replikos. O tada – „Keturių vėjų“ teismas! Paroda „KaBINKIS“ ieško už ko laikytis pučiant visiems keturiems vėjams, kaip tikėti idėja, maištauti, drąsiai žvelgti į ateitį ir ją keisti.


Kviečiame į parodos atidarymą ateiti laisvamaniškai pasipuošus – šitai nėra būtina, bet gi daug smagiau! Stilingiausieji svečiai bus apdovanoti binkiškomis muziejaus dovanomis.

Data: balandžio 19 d., penktadienis, 16 val.

Vieta: Maironio lietuvių literatūros muziejus (Rotušės a. 13, Kaunas).


Įėjimas atviras. Maloniai kviečiame!

______________

Projektą finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Renginio metu gali būti fotografuojama ir filmuojama. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti naudojami renginio viešinimui socialiniuose tinkluose, internetinėse svetainėse, spaudoje ir kt.Kiti renginiai, vykstantys šioje vietojePanašūs renginiai, vykstantys kitose vietose