Parodos „Petőfi aplink pasaulį“ atidarymas

Parodos „Petőfi aplink pasaulį“ atidarymas

Rugsėjo 14 d. ketvirtadienį, 16 val. kviečiame apsilankyti išskirtinio vengrų poeto Sándor Petőfi parodos atidaryme!

Parodos „Petőfi aplink pasaulį“ iniciatorė – Vengrijos ambasada Vilniuje. 

Sándor Petőfi (1823–1849) – poetas maištininkas, vengrų kilmės revoliucionierius, nacionalinis didvyris, kuris dėl savo poezijos, dinamiškos asmenybės ir didvyriškos mirties tapo tikru romantizmo simboliu. Parodoje galėsite susipažinti su šios unikalios asmenybės gyvenimu, kūryba bei palikimu. Šiemet jam – 200!

Petőfi – vengrų poetų archetipas, jo asmenybė ir kūryba iki šiol yra tvirtas kanono atskaitos taškas. Savo tiesmuku tonu, naujomis temomis ir gebėjimu kurti atmosferą jis griovė nusistovėjusią tvarką, nemėgo vidutinybių ir salonų poezijos. Vos per 26 gyvenimo metus jis parašė beveik 1000 eilėraščių!  

Parodoje susipažinsite su unikalia asmenybe, kurios poezijaprisidėjo prie mažesnių Europos tautų, kovojančių už savo laisvę, savimonės ugdymo. Susipažinsite su poeto kūryba, kurį citavo Viktoras Hugo, o kelis jo eilėraščius įgarsino net pats Fridrychas Nyčė!

Ir tai dar ne viskas! Kviečiame apsilankyti parodoje, kurioje sužinosite, kodėl S. Petőfi vardas yra neatsiejamas nuo didžiausios vengrų nacionalinės šventės, kuo poeto gyvenime išskirtiniai buvo trečiadieniai, kodėl Vengrijai svarbus Petőfi ir jo bendražygių parengtas manifestas „Dvylika punktų“ ir kodėl, pasak legendų, poetas turėjo gimti trijose skirtingose vietose ir mirti mažiausiai šešiose.


Kiti renginiai, vykstantys šioje vietoje