Rašytojas ir jo paroda: ANTANAS A. JONYNAS

Rašytojas ir jo paroda: ANTANAS A. JONYNAS

Spalio 19 dieną, ketvirtadienį, 18 val. Maironio lietuvių literatūros muziejus kviečia į renginių ciklo „Rašytojas ir jo paroda“ susitikimą. Šįkart susitiksime su poetu, vertėju, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu ANTANU A. JONYNU. Kviečiame Jus pokalbiui su autoriumi apie literatūrą ir naujausią jo poezijos knygą „153 sonetai“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2023), ir jo atrinktus bei atsivežtus kelis jam svarbius asmeninius daiktus, pavyzdžiui, patį pirmąjį savo nešiojamą kompiuterį. Renginio metu Antanas A. Jonynas papasakos šių daiktų istorijas, atskleis jų reikšmę poeto gyvenime. Autorių kalbins literatūrologė, kultūrinės veiklos organizatorė Agnė Cesiulė.


Antano A. Jonyno paroda bus eksponuojama muziejuje iki 2023 m. lapkričio 19 d.


Antanas A. Jonynas – poetas, vertėjas.
Gimė Vilniuje. Vilniaus universitete studijavo lietuvių kalbą ir literatūrą. 1977 m. debiutavo poezijos rinkiniu „Metai kaip strazdas“, nuo tada produktyviai rašo poeziją, yra išleidęs apie 17 eilėraščių knygų. Šalia savos kūrybos, išvertė poezijos, dramaturgijos, prozos iš vokiečių, latvių, rusų, ukrainiečių, baltarusių, lenkų ir kt. kalbų. Jo paties poezija yra išversta į anglų, prancūzų, vokiečių, italų, ispanų, lenkų, latvių, estų, armėnų, gruzinų, norvegų, švedų, rusų, serbų, slovėnų, kroatų, korėjiečių ir kitas kalbas. 2011–2018 m. buvo Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas. Nuo 2000 m. buvo poezijos festivalio „Poetinis Druskininkų ruduo“ tarybos pirmininko pavaduotojas. Lietuvių PEN centro narys. Taip pat dirbo redaktoriumi „Vagos“ leidykloje, vedė kultūrines televizijos laidas, nuo 1995 m. dirba kaip laisvas autorius ir vertėjas.

Įėjimas atviras!
____________________


Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti naudojami renginio viešinimui socialiniuose tinkluose, internetinėse svetainėse, spaudoje ir kt.