Rašytojui Eduardui Cinzui – 100!

Rašytojui Eduardui Cinzui – 100!

Rašytojui Eduardui Cinzui (tikroji pavardė Čiužas) šiemet 100! Ta proga kviečiame šturmuoti bibliotekas ir (dar kartą) perskaityti jo romanus – po kelių dešimtmečių jie tik dar geriau skamba.


Eduardas Cinzas – išeivijos, tiesa, ne tokios tolimos, rašytojas. Nors kūrybinis jo palikimas nėra įspūdingas skaičiumi, tačiau itin atviras, drąsus ir neprisirišęs prie būdingų išeivių tekstams temų. Kosmopolitiškas, kinematografiškas, įtaigus – tokį jį sieksime priminti eidami per kūrybos ir biografijos puslapius.


„Raudonojo arklio vasara“ (1986) – kultinis E. Cinzo romanas, kurį atmintis prikelia pirmiausiai paminėjus autoriaus vardą. Jo įkvėpti, kviečiame į kūrybą ir autorių pažiūrėti nauju aspektu, todėl renginio programoje sutiksite:


Klinikinės toksikologijos gydytoją Rūtą Lekšienę, kuri skaitys pranešimą apie LSD ir vėliau dalyvaus diskusijoje su literatūrologe doc. dr. Indre Žakevičiene, pokalbį moderuos kultūrinės veiklos organizatorė Eglė Urmanavičiūtė.


Data: balandžio 25 d., ketvirtadienis, 18 val.

Vieta: Maironio lietuvių literatūros muziejus (Rotušės a. 13, Kaunas)
___________

Įėjimas atviras. Maloniai kviečiame!

Renginio metu gali būti fotografuojama ir filmuojama. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti naudojami renginio viešinimui socialiniuose tinkluose, internetinėse svetainėse, spaudoje ir kt. Kiti renginiai, vykstantys šioje vietojePanašūs renginiai, vykstantys kitose vietose