Vaikų knygų festivalis „Gyvos raidės“ 2024

Vaikų knygų festivalis „Gyvos raidės“ 2024

2024 m. gegužės 10–11 dienomis kviečiame į Vaikų knygų festivalį „Gyvos raidės“! Festivalis skirtas visiems – nuo pačių mažiausiųjų iki juos atlydinčių senelių. Nuobodu tikrai nebus!

Programa:

Gegužės 10 d.


10 val. vaikų „kaukėtos“ eitynės pagal Kazio Binkio „Kiškių sukilimą“ senamiestyje ir renginys Maironio lietuvių literatūros muziejaus sodelyje. Veda aktorius Remigijus Endriukaitis.


17 val. Sonata Latvėnaitė-Kričeniene, Indrė Šeputienė (leidykla „Muzikija“)


Kviečiame į muzikinę patyriminę kelionę po knygą „Maestro (ne)leidžia groti“. Šios knygos kūrėjos supažindins su maestro Šarliu Kamiliu Sen Sansu, jo gyvenimo įdomybėmis ir nuostabia „Žvėrių karnavalo“ muzika. Tinka ir mažiukams, ir dideliems – visiems mėgstantiems (arba dar ne) muziką. Trukmė 1 val., skirta 1–4 kl.

Gegužės 11 d.


12 val. Jūros Smiltės knygelės „Brigitos Begemotaitės ir jos draugų nuotykiai“pristatymas


Lietuvoje gimusi ir augusi rašytoja, jau 30 metų gyvenanti JAV, Jūra Smiltė (tikr. Evelina Gužauskytė) ir iliustratorė Gintarė Laurikėnienė kviečia jaunuosius skaitytojus susipažinti su knyga „Brigitos Begemotaitės ir jos draugų nuotykiai“ (leidykla „Homo Liber“, 2023). Susitikimo metu išgirsite istoriją iš šios knygos „Kaip Gitė ir Leonardas Liūtas gaudė banginį“, kviesime išlaisvinti savo vaizduotę kūrybinėse dirbtuvėse. Kūrinys įtrauktas į doc. dr. Kęstučio Urbos sudarytą rekomenduojamų knygų sąrašą 2 kl. moksleiviams, išspausdintą žurnale „Rubinaitis“. Ji taip pat pateko į 2023 m. išleistų geriausių knygų vaikams dešimtuką, ilgąjį sąrašą.


Trukmė 1 val. Dalyvių amžius 5–10 metų.


14 val.  Ignė Zarambaitė su literatūriniu-edukaciniu užsiėmimu „Apie ką kalba knygos ir lėlės“


Knygoje „Stebuklingi senelio batai“ rašoma apie berniuką, vardu Enrikas, kuris gyvena kaip ir visi kiti pasaulio vaikai – nenoriai dalijasi kambariu su seserimi, pasiutusiai mėgsta lakstyti koridoriais per pertraukas tarp pamokų, dievina ledus ir liūdi, susidūręs su neteisybe. Kai netenka senelio, Enrikui atrodo, kad jau niekada nebeturės tokio gero draugo, nebeišgirs tokių įdomių istorijų ir fotelis svetainėje amžinai liks riogsoti tuščias. Bet tuomet jis atranda... senelio batus. Ir prasideda stebuklai! Susitikimo metu rašytoja pasakos apie knygą ir savo stebuklingą daiktą – futbolo batelius, kadais padovanotus jai tėčio. Su rašytoja pristatyme taip pat dalyvaus knygos veikėjas Enrikas – Ignės rankų darbo teatrinė lėlė. Dirbtuvių metu vaikai sukurs po kartoninį-tekstilinį veikėją.


Trukmė apie 1 val., skirta 1–4 kl.


16 val. Virgis Šidlauskas su programa „Personažų rokenrolas“


Kviečiame visus visus vaikus tapti orkestro dalimi! Jūs padėsite atlikti kūrinius – mušite ritmą, skleisite juokingus garsus, šoksite kaip norėsite. Ir išgirsite apie rašytojo Virgio Šidlausko knygų gimimą, personažus, kilusias idėjas, nes jo kūryba glaudžiai susijusi su muzika. Galiausiai knygų veikėjus suburs į muzikos grupę ir visa tai pagardins linksmais piešiniais bei smagiomis dainomis. Bus tikrai šaunu, dalyvauk ir Tu!


Trukmė apie 1 val. Dalyvių amžius 5–10 metų.

__________

Užsiėmimai nemokami.

Renginių metu bus fotografuojama ir filmuojama.

Festivalį remia Kauno miesto savivaldybė #iniciatyvosKaunui
Partneriai: Kauno literatūros savaitė

Rėmėjai:

Virtualios realybės pramogų arena „PartyTime“ 

Dj studija „Atik Esup“ 

Sodyba (ūkis) „Gyvas kalnas“ 

Meno terapijos ir socializacijos institutas „Vyta“ 

Inovatyvaus švietimo platforma „Edulandas“ 

Žaidimų kambarys „Monkey" 

Vaikų žaidimų kambarys „Džiunglės“ 

Kino teatras „Forum Cinemas“ 

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ 

Asociacija „Slinktys“ 

Leidykla „Žalias kalnas“