drobiskiu-dvaras_2016_r_optimized-kilinskaites-foto_1650980641-c1ff661561c3a9bffba3de1a1e6a8fd4.jpg
drobiskiu-dvaras_2016_r_optimized-kilinskaites-foto_1650980641-c1ff661561c3a9bffba3de1a1e6a8fd4.jpg

Drobiškių dvaras

Drobiškio dvaro rūmai tradicinio plano, būdingos XIX a. I pusės architektūros. Ties pagrindiniu įėjimu puošnus keturiomis kolonomis paremtas atviras prieangis su baliustrada. Kolonos medinės su kaneliūromis. Iš galo įėjimas į koridorių, per kurį patenkama į virtuvę ir kitas patalpas.

Pagrindinis įėjimas veda į nedidelę priemenę (nr. 1), iš kur patenkama į buvusią „garderobinę“ (nr. 13) ir „gerojo galo“ patalpas (nr. 11) – šokių salę, kur stovėjo fortepionas, veidrodis ligi lubų, laikrodis, sofa ir kėdės, kampe – krosnis. Patalpoje Nr. 10 buvo didysis valgomasis, svečių kambarys. Kampe stovi baltų koklių krosnis, pakuriama iš patalpos nr. 6. Yra durys į lauką (vėlesnės). Patalpoje nr. 8 buvo mažasis valgomasis, kur valgydavo šeimyna. Nedidelis kambarėlis nr. 9 buvo ponaičio. Amfilada veda į kambarį nr.6 – ponų miegamąjį. Mažas kambariukas nr. 7 buvo naudojamas vaistų sandėliukui. Kambaryje nr.5 buvo kanceliarija – pono darbo kambarys. Jame valgė šeimos nariai, ponas nurodydavo darbus darbininkams. Anksčiau iš kambario buvo galima patekti į priestatą – „špižarnią“ (4 m pločio, rąstų sienomis). Kambaryje nr. 4 buvo virtuvė, kampe stovėjo duonkepė krosnis. Iš kanceliarijos į miegamąjį buvo nedidelis langelis, per kurį paduodavo maistą. Virtuvėje buvo plūkto molio grindys. Iš virtuvės buvo galima patekti į priestatą, kur gyveno tarnaitė. Patalpose nr. 12 ilgą laiką gyveno šimtametė panelė. Viduryje išmūrytas kaminas, į jį patenkama iš koridoriaus. Kamine nemažai nišų, yra sieninė spinta su lentynomis. Ties kaminu prisišlieja laiptai į pastogę. Pastogėje patalpų nėra.

Pamatai skaldytų akmenų, rišti kalkių skiediniu. Sienos tašytų (?) rąstų, lauko pusėje apkaltos vertikaliomis lentomis su juostomis. Gegnės su antgegniais, įleistos į sijas, grebėstai tvirtinti mediniais kaiščiais. Stogas buvo keturšlaitis, vėliau – pusiau valminis dengtas lentelėmis (gontais). Skliautų vidurinė dalis – rąstų, šonai – lentų. Skliautuose įstatyti šešiarūčiai ir rombiniai langeliai. Dvaro langai buvo šešiarūčiai su paprastomis, vertikalių lentų langinėmis. Įspūdingos ūkinės lauko durys su ovaliu langeliu.

(Rasa Bertašiūtė, www. autc.lt informacija)
Vieta žemėlapyje:


Neradote ieškomos informacijos? Parašykite mums.